• Dom w stanie surowym otwartym.
    Dom w stanie surowym otwartym.

Stan surowy otwarty

Odizolowanie podwalin – papą termozgrzewalną lub folią.

 

Ściany - montaż konstrukcji z elementów drewnianych. Podwalina impregnowana ciśnieniowo przymocowana do fundamentu na izolacji przy pomocy kotew. Wszystkie elementy wykonane są z drewna iglastego klasy konstrukcyjnej K-27, suszone w suszarni komorowej do wilgotności 16-18% wyrównane przez czterostronne struganie oraz zfazowanie krawędzi.

 

Cały szkielet drewniany w tym ściany zewnętrzne i nośne stanowią elementy drewniane o przekroju  od 38x90mm do 38X185. Przekrój elementu drewnianego zależy od wybranego wariantu przekroju ściany. Ścianki działowe natomiast 38x89mm. Standardowy moduł rozstawu słupków to 60cm, natomiast wysokość 2,44m, po dodaniu podwalin i oczepów wiążących, daje to ostateczną wysokość pomieszczeń ok. 2,60m. Poszycie zewnętrzne szkieletu drewnianego stanowi płyta wiórowa wilgocioodporna OSB-3 o grubości 12mm. Wszystkie używane łączniki metalowe (gwoździe, zszywki) oraz wsporniki są powlekane lub ocynkowane. Stropy domów piętrowych lub poddaszy użytkowych stanowią elementy drewniane o przekroju 38x235mm w rozstawie 30-40 cm. Ślepą podłogę stanowią płyty OSB-3 o grubości 22-28mm frezowane na wpust i wypust.

Wiatroizolacje - na całości ścian zewnętrznych

Dach - więźba z elementów drewnianych o przekroju 38x150 i 38x89mm w wersji samonośnych wiązarów, oraz 38x235mm w układzie krokwiowo - jętkowym.
  • Pokrycie wstępne dachu:
  • - Folia mocowana zszywkami i kontrłatami (ostateczne krycie blacho - dachówką lub dachówką (dachówka cementowa lub ceramiczna wymaga zmian konstrukcyjnych w projekcie).
  • lub
  • - Poszycie dachu z płyty wiórowej OSB-3 o grubości 12mm wilgocioodporną oraz jedną warstwą papy podkładowej (ostateczne krycie dachówką bitumiczną).