Firma PATI Domy Drewniane

Firmę PATI założyłem w 1989 roku. Jestem technologiem drewna i wcześniej zajmowałem się produkcją stolarki budowlanej. Wiem jak należy "obchodzić się" z drewnem; jak postępować, aby było trwałym i prawdziwie naturalnym, ekologicznym budulcem.

Dominującą działalnością firmy jest budowa domów drewnianych w lekkim szkielecie drewnianym w/g technologii amerykańskiej (kanadyjskiej). Przy realizacji domów drewnianych trzymamy się reżimów technologii szkieletowej, stale ją doskonalimy stosując nowe materiały, lecz nie "ulepszamy jej na skróty". Budujemy domy drewniane od podstaw na działce klienta. Zajmujemy się również budową dachów drewnianych i konstrukcji drewnianych. Stawiamy przede wszystkim na solidność i jakość, zdając sobie sprawę jak istotną rolę odgrywa dokładność wykonania podczas montażu szkieletu. PATI jest to mała "rodzinna" firma dopasowująca się do indywidualnych wymagań klienta.
Nad normatywnymi prawidłowościami czuwa moja żona Małgorzata, również technolog drewna; były pracownik naukowy COBR-PSB "STOLBUD" i obecny Zespołu Budownictwa w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.
Od początku istnienia firmy razem z moimi współpracownikami wybudowałem ponad sto drewnianych domów mieszkalnych w tym kilkanaście domów drewnianych sezonowych. Większość z nich powstała na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego.